Peşteră de vânzare

Introdusă la 3 Noiembrie 2007

Share/Bookmark Dă mai departe Printează Ajustează font

Pestera cu marijuanaMulţi dintre voi aţi auzit probabil despre peştera din Tennessee în care se creştea marijuana. Peştera se afla sub o casă . Intrarea în peşteră se făcea, din garaj, printr-o uşă secretă acţionată hidraulic. În peşteră se aflau spaţii de locuit şi o cale secretă de scăpare ce ducea, printr-un tunel, la o altă usă hidraulică mascată la exterior de o piatră. Sistemul realziat era foarte elaborat permiţând recoltarea o dată la 60 de zile rezultând vânzări de milioane de dolari.

Traficanţii au fost prinşi, în cele din urmă, după ce agenţii au lucrat la caz timp de 5 ani înainte să poată emite mandatele.

Ei bine, acum casa împreună cu întreaga proprietate a traficanţilor va fi scoasă la licitaţie pe data de 8 decembrie 2007 . Peştera are o lungime de aproximativ 3 km cu o înălţime medie a galeriilor de 6 m. Aşa că în cazul în care vă doreaţi propria peşteră profitaţi de această ocazie.

Câteva persoane s-au arătat deja interesate de achiziţionarea peşterii pentru diferite întrebuinţări : pentru păstrarea vinului, pentru creşterea ciupercilor, etc.

Sursa : Shrum Real Estate


Despre Speotimiş
Activitate
Multimedia - speologie
Resurse - speologie
Calendar - speologie
Septembrie 2010
L M M J V S D
12345
612
19
20212223242526
27282930